جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185125
  تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 14:55
  تعداد بازدید : 559

  سخنگوی سابق کمیسیون قصایی و حقوقی مجلس:

  بالارفتن حجم کاری قضات و تأخیر در احقاق حق از علل بی عدالتی است

  سخنگوی سابق کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس احقاق حق با تأخیر و بالا رفتن حجم کاری قضات ناشی از ازدیاد پرونده ها را از علل بی عدالتی و عدم دادرسی عادلانه دانست.

  محمدعلی اسفنانی در گفت وگو با  فارس درخصوص نامگذاری روز دوم تیرماه به نام تکریم ارباب رجوع و دادرسی عادلانه تصریح کرد: احقاق حق با تاخیر موجب بی عدالتی می شود.

  سخنگوی سابق کمیسیون قصایی و حقوقی مجلس با اشاره به بالارفتن حجم کاری در دستگاه قضا و بدنبال آن کاهش دقت قضات در رسیدگی به پرونده ها خاطرنشان کرد: بدنبال کاهش دقت قضات ارای صادر شده به دور از عدالت است.

  وی افزود: امروزه دادگاه های حقوقی ما بین 100 تا 159 پرونده را رای می دهند و این حجم کاری موجب نقض بسیاری از آرا در داداگاه تجدید نظر است.

  اسفنانی در مورد برخورد با خاطیان گفت: شدیدترین نوع برخورد با متخلفین در قوه قضایی است.

  سخنگوی سابق کمیسیون قصایی و حقوقی مجلس تشریح کرد: در ابتدا باید به مقدمات و امورات قضات و کارکنان توجه شود سپس اگر تخلفی صورت گرفت به اشد وجه با متخلف برخورد شود.

  وی در مورد تفاوت شیوه خدمت رسانی سایر ادارات باشیوه خدمت رسانی در دستگاه قضا گفت: شیوه کاری قوه قضاییه به دو صورت است، اول صرفا قضایی که در محاکم، دادسراها ودیوان ها انجام می شود و دیگری زیرمجموعه هایی مانند سازمان بازرسی کل کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک است که در قوه قضاییه کار رسیدگی به امور ارباب رجوع را به شیوه دیگری انجام می دهند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28101537
اکنون :
23